Untitled Document




Spring Team

Fall Team

Fall Solo

Open /
Big Bass

Championships

Dallas Div
Longview Div

Palestine Div


Temple Div
Waco Div

Denton Div


Abilene Tyler Div
Beaumont Div
Ft Worth Div

Lake Tyler Div
Cedar Creek Div
Lake Fork Div


Ray Hubbard

Hubbard Creek

East Team Championship

West Team
Championship


Fall Solo Championship



Spring Team Divisions

East

Dallas Division
(Saturdays)
Lake Tawakoni
Feb 6, Mar 6, Apr 3
*West Tawakoni City Park

Cedar Creek
May 1, Jun 5, Jul 10
Log Cabin Ramp
Longview Division
(Saturdays)
Lake O' the Pines
Feb 13, Mar 13, Apr 10
Johnson Park

Bob Sandlin
May 8, Jun 12, Jul 17
Barefoot Marina
Palestine Division
(Sundays)
Lake Palestine
Feb 7, Mar 7, Apr 11
Kilo Land

Lake Tyler
May 2, Jun 13, Jul 11
*Gander Mtn (Tyler)
East Championship
(Saturdays)
Cedar Creek
Sept 18
Log Cabin Ramp
West

Temple Division
(Saturdays)
Stillhouse Hollow
Jan 30, Mar 27, Apr 24
*Bell Expo Center

Belton Lake
May 22, Jun 26, Jul 31
B.L.O.R.A
Waco Division
(Sundays)
Richland Chambers
Feb 28, Mar 28
*Gander Mtn (Corsicana) Lake Waco
Apr 25, May 23
Airport Beach Public Ramp Lake Limestone
Jun 27, Aug 1
Public Ramp #2
Denton Division
(Sundays)
Texoma
Feb 20, Mar 20
*Gander Mtn (Sherman)

Lake Lewisville
Apr 17, May 15
Lake Park Ramp Ray Roberts
Jun 19, Jul 24
Ray Roberts Marina
West Championship
(Saturday)
Limestone
Oct 2
Public Ramp #2


Spring Team Tournaments by date
Tournament
#
Date Division Lake Weigh-in Map
1 Jan 30 Temple Stillhouse Hollow *Bell Expo Center  
1 Feb 6 Dallas Lake Tawakoni *West Tawakoni City Park  
1 Feb 7 Palestine Lake Palestine Kilo Land  
1 Feb 13 Longview Lake O' the Pines Johnson Park  
1 Feb 20 Denton Lake Texoma *Gander Mountain - Sherman  
1 Feb 28 Waco Richland Chambers *Gander Mountain - Corsicana  
2 Mar 6 Dallas Lake Tawakoni *West Tawakoni City Park  
2 Mar 7 Palestine Lake Palestine Kilo Land  
2 Mar 13 Longview Lake O' the Pines Johnson Park  
2 Mar 20 Denton Lake Texoma *Gander Mountain - Sherman  
2 Mar 27 Temple Stillhouse Hollow *Bell Expo Center  
2 Mar 28 Waco Richland Chambers *Gander Mountain - Corsicana  
3 Apr 3 Dallas Lake Tawakoni *West Tawakoni City Park  
3 Apr 10 Longview Lake O' the Pines Johnson Park  
3 Apr 11 Palestine Lake Palestine Kilo Land  
3 Apr 17 Denton Lake Lewisville Lake Park Ramp  
3 Apr 24 Temple Stillhouse Hollow *Bell Expo Center  
3 Apr 25 Waco Lake Waco Airport Beach Public Ramp  
4 May 1 Dallas Cedar Creek Log Cabin Ramp  
4 May 2 Palestine Lake Tyler *Gander Mountain - Tyler  
4 May 8 Longview Bob Sandlin Barefoot Marina  
4 May 15 Denton Lake Lewisville Lake Park Ramp  
4 May 22 Temple Belton Lake BLORA  
4 May 23 Waco Lake Waco Airport Beach Public Ramp  
5 Jun 5 Dallas Cedar Creek Log Cabin Ramp  
5 Jun 12 Longview Bob Sandlin Barefoot Marina  
5 Jun 13 Palestine Lake Tyler *Gander Mountain - Tyler  
5 Jun 19 Denton Ray Roberts Ray Roberts Marina  
5 Jun 26 Temple Belton Lake BLORA  
5 Jun 27 Waco Lake Limestone Public Ramp #2  
6 Jul 10 Dallas Cedar Creek Log Cabin Ramp  
6 Jul 11 Palestine Lake Tyler *Gander Mountain - Tyler  
6 Jul 17 Longview Bob Sandlin Barefoot Marina  
6 Jul 24 Denton Ray Roberts Ray Roberts Marina  
6 Jul 31 Temple Belton Lake BLORA  
6 Aug 1 Waco Lake Limestone Public Ramp #2  
  Sep 18 East Championship Cedar Creek Log Cabin Ramp  
  Oct 2 West Championship Lake Limestone Public Ramp #2  
*Denotes Remote Weigh-in


Fall Divisions

3 Fall Team Divisions

Beaumont, Abilene, Ft Worth
(will qualify for 2011 Team Championships)

3 Solo Divisions

Fork, Tyler, Cedar Creek
(will have combined Solo championship)





Division Lakes have
been decided.
Dates TBD.

Open & Big Bass Tournaments


Ray Hubbard
Hubbard Creek
Dates TBD.





[an error occurred while processing this directive]